Vichy Saç Serumu İşe Yarıyor Mu

Vichy Saç Serumu İşe Yarıyor Mu

Saç dökülme sorunu ya da alopesi kadınlar, erkekler ve çocuklar için büyük bir endişedir. Saç dökülmesi bakımında kullanılan serumlar ciddi bir bakım sunabilir. Erkekler saç dökülme olasılığı genellikle erkek tipi kellikten dolayı kadınlardan daha yüksek bir olasılıktır. Saç dökülmesi kadınlarda moral bozucu olmaz. Nedenleri Geçici ve basit olan vitamin eksikliğinden altta yatan sağlık durumu gibi karmaşık durumlar kadar değişebilir. Birçok durumda hem kadın hem de erkek saç dökülmesinde farklı bakım yolları vardır.

Saç Dökülmesine Neden Olan Yaygın Ve Yaygın Olmayan Nedenler

Gebelik: Saç dökülmesine neden olan fiziksel stres bir örnektir. Saç dökülmesi gebelik sırasında değil doğum sonrası dökülmeye başlamaktadır. Glashofer “Doğurmak oldukça travmatik” diyor. Saç dökülmesi yaşarsanız saçlarınızın birkaç ayda hızla büyüyeceğine emin olabilirsiniz. Glashofer, “Normal bir şey ve yoluna devam edecek” dedi.
A Vitamini Fazlalığı: A vitamini içeren takviyeler ya da ilaçları aşırı kullanmak saç dökülmesini tetikleyebilir. A vitaminin günlük toz alımı yetişkin ce çocuklar için günde 5000 uluslar arası birimler (IU)’dir. Takviyeleri 2.500 ile 10.000 IU içebilirsiniz.
Protein eksikliği: Diyet anınızda yeterince protein almaz iseniz vücudunuzun saç büyümesini keserek protein toplayabilir. Bu protein alımının düşmesinden yaklaşık 2 ay sonra gerçekleşir. Et, balık ve yumurta gibi büyük protein kaynaklarını tüketebilirsiniz.
Erkek tipi kellik: 60 yalına kadar saç dökülmesi yaşayan üç erkekten ikisi çoğu zaman kelliklerden dolayı olabilir. Genlerin ve erkek cinsel hormonlarının bir araya gelmesiyle yol açtığı saç dökülmesi genellikle saçların tapınaklara çekildiği ve M şekli saç çizgisi bıraktığı klasik bir paterni izler. Önlemek için saç dökülmesini önleyici ürünler kullanabilirsiniz.
Kadın hormonları: Gebelik hormonu değişiklikleri saç dökülmesine neden olur. Menopoz döneminde meydana gelen hormonal dengesindeki değişim de aynı sonuca neden olur.
Bunların yanı sıra duygusal stres, anemi, B vitamin eksikliği, hipotiroidi, dramatik kilo kaybı, overstyling ve yaşlanma gibi etkiler saç dökülmesine neden olabilir.

Vichy Markasına Ait Ürünler İle Saç Dökülmesini Önleme

Vichy markası bünyesinde barındırdığı saç dökülmesine önleyici ürünleri ile kadınlara ve erkeklere hitap etmektedir. Özellikle tercih edilen şampuanları ve serumları ile dikkat çekmektedir.
Kadınların saç dökülmesinde kullanılan Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Serum Kadın yeni saçların çıkması ve canlılık kazandırması için kullanılabilir. Saç köklerine etki ederek saçları güçlendirmek ve gürleştirmek için uygulanabilir. Saç dökülmesinde etkili Aminexil’in özel bileşimi ile formül içerisinde 5 aktif içerikle geliştirilmiştir. Formülünde aminexil, arginine, spf 94, octeine ve Vichy termal su bulunur. Saçların doğal büyümesini sağlamak, saç tellerini kalınlaştırmak saç derisini güçlendirmek için kullanılabilir.
Erkek tipi saç dökülmelerinde etkili bir serum olan Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Serum Erkek saç köklerini güçlendirmek, canlılık katmak ve yeni saç oluşumu için kullanılabilir. Ürün içeriğinde aminexil saç kökünü güçlendirir. Arginine mikro sirkülasyonu güçlendirmek ve saçın doğal büyümesi için önemli bir içeriktir. Spf94 saç tellerinin kalınlaşması içindir. Octeine saç dökülmesinde etkilidir. Saç derisindeki mikro dengesizliği hafifletir. Vichy termal su dış etkilere saç derisini güçlendirir.
Saç dökülmesi için mücadele eden Aminexil gibi etkili bir içerik içeren Vichy Dercos Energisant Shampoo saç köklerinin erken zayıflamasından kaynaklı kolajenlerin sertleşme süreçlerine karşı olabilir. İçeriğinde paraben içermemektedir. Hassas içeriği ile saçlara zarar vermeden kullanılabilir.

Normal Saç Dökülme

Herkes saç kaybına uğramaktadır. Her gün 50 ile 100 saç dökülmesi normaldir. Kel yamaları ya da çok fazla incelme yaşıyorsanız saç dökülmesi yaşıyor olabilirsiniz. Saç dökülmesinin en yaygın nedeni ise kalıtsal saç dökülmesi adı verilen tıbbi bir olaydır. Amerika Birleşik Devleti yaklaşık 80 milyon kadın ve erkek bu saç dökülme soruna sahiptir. Saç dökülmesine neden olan çoğu neden durdurulabilir. Saç dökülmesi yaşayan bireylerin mutlaka dermatolog başvurmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir